12 Temmuz 2013 Cuma

Revigen Anti-stres Şampuan

revigen stres şampuanı

Saç dökülmesine,saçın canlılığını kaybetmesine ve saçta ortaya çıkan görünümsel kusurlara yol açan  en önemli faktör STREStir.Saçlarda ortaya çıkan stres, psikolojik temelli olduğu gibi güneş ışınları ya da sıcak etkisi gibi fiziksel temelli, saça uygulanan kimyasallara bağlı kimyasal temelli ya da saç kökünü oluşturan hücrelerde ortaya çıkan oksidatif strese bağlı gelişen biyolojik temelli stresler nedeni ile gelişebilmektedir.


Saçta ve saçlı deride ortaya çıkan stres saç canlılığının kaybolması sonrasında saçın dökülmesine yol açmaktadır.

Erkeklerde görülen saç dökülmesinin başlıca nedeni, hormonlara bağlı gelişen erkek tipi saç dökülmesi iken kadınlarda görülen saç dökülmesinin başlıca nedeni ise strese bağlı gelişen saç dökülmesidir.

Stres, saçta stres hormonu olarak bilinen kortisol hormonunun artmasına neden olmaktadır.
Günümüze değin yapılan araştırmalarda ciddi psikolojik veya fiziksel stres yaşayanlarda saçta kortisolün arttığı saptanmıştır.
Saç ve saç kökünde ortaya çıkan kortisol, saç kökünü etkileyerek saç yapımını durdurur ve saç dökülmesine yol açar.

Saçlı deride ya da saç kökünde ortaya çıkan serbest oksijen radikalleri de saç hasarını ortaya çıkaran dejeneratif faktörlerdir.Bu radikallere maruz kalındığında, saç hem görünümsel olarak parlaklığını ve canlılığını kaybeder hem de saç kökü hücreleri yıpranarak saç dökülmeleri oluşur.

Saç derisinin ya da saçın güneş ışınlarına maruz kalması doğrudan saç gövdesinde ya da saçın yapısında bulunan lifler aracılığıyla saç kökünde yıpranmaya ve bu yıpranma sonucunda da saç kaybına neden olmaktadır.Güneş ışınları direk saç kayıplarına yol açtığı gibi saç köklerinde oksidatif stresi artırarak da saç dökülmelerine zemin hazırlamaktadır.

Saça uygulanan ısıtma,renk açma,bukle oluşturma gibi profesyonel kuaför uygulamaları da saçta kimyasal stres oluşturarak saç kayıplarının artmasına ya da görünümsel saç kusurlarının ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

Tüm bunlardan açıkça anlaşılabileceği gibi ister psikolojik isterse kimyasal ya da biyolojik temelli olsun,STRES saç dökülmesinin en önde gelen nedenlerinden biridir.
Bu nedenle saçta ortaya çıkan stresin uzaklaştırılması saç canlılığının sağlanmasında,görünümsel olarak dolgun,parlak ve göz alıcı saçlara ulaşılmasında en önemli basamaklardan biridir.Duygusal strese bağlı ortaya çıkan stresin azaltılmasının en kolay ve etkili yolu saçtan kortisol hormonunun uzaklaştırılmasıdır. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki REVİGEN ANTI-STRES Şampuanlar gibi uygun şampuanlar ile sık aralıklarla ve ılık suyla saçın yıkanması kortisölü uzaklaştıran en etkin uygulamadır.Revigen Anti-stres şampuanlarla günlük olarak saçların ılık su kullanılarak şampuanlanması saçtaki kortisölün uzaklaştırılmasına büyük faydalar sağlamaktadır.Buradan da açıkça anlaşılacağı üzere duygusal stres yaşayan kişilerin saçta oluşabilecek strese bağlı saç kayıplarının önlenmesi için REVİGEN ANTİ-STRES ŞAMPUANLARI günlük olarak kullanmaları,saçtaki stresin azaltılmasını sağlayarak psikolojik strese bağlı gelişebilecek saç kayıplarına büyük faydalar sağlamaktadır.

Revigen anti-stres şampuan içerisinde bulunan özel bir bitki ekstresi(ULMUS ağaç kabuk ekstresi) ve bu ekstreyi oluşturan prosiyadinler saçta kimyasal faktörler aracılığı ile açığa çıkan oksidatif stresi  de engellemektedir.Ulmus prosiyadinlerinin gerek profesyonel kuaför uygulamaları gerekse evde saça uygulanan boyama ya da kurutma gibi uygulamaların açığa çıkardığı oksidatif stresi ortadan kaldırdığı saptanmıştır.Bu nedenle Revigen anti-stres şampuan kimyasal ya da fiziksel uygulamalar neticesi saçta ortaya çıkan oksidatif stresi ortadan kaldırarak ya da şiddetini azaltarak saçın yıpranmasını engellemektir.Saçın daha parlak,canlı ve göz alıcı bir nitelik kazanmasına çok büyük ve  eşsiz katkılar oluşturmaktadır.

REVİGEN anti-stres şampuan içerisinde bulunan doğal kafein, niasinamid (vitamin B3), pantenol (provitamin B5), Panax ginseng ektresi sağlıklı saç gelişimini uyarmakta ve böylece baştan çıkarıcı saçların elde edilebilmesine olanak sağlamaktadır.Özellikle Panax ginseng anti-stres etkili doğal bir maddedir. Revigen anti-stres şampuan içerisinde bulunan Panax ginseng, tanımlanmış anti-stres etkisi ile saçtaki stresin azaltılmasında büyük öneme sahiptir.Saçtaki stresin azaltılması ya da ortadan kaldırılması saçların canlı,parlak,dolgun olmasını sağlamakta ve ayrıca saç köklerinin büyüme-gelişme evrelerini uzatarak saç dökülmesinin de önüne geçilebilmektedir.
Özetlenecek olursa 'STRES İLE BAŞINIZ DERTTE İSE REVİGEN ANTİ-STRES ŞAMPUAN KULLANILMALIDIR.'

LilaKutu'da her saç tipine uygun Revigen Anti-stres şampuan satışta.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hadi sen de fikrini söyle!
Ama lütfen link bırakma.