6 Aralık 2011 Salı

UNDENIED

Undenied parçasıyla tanışmam bundan 3-4 yıl öncesinde The Eternal Sunshine of Spotless Mind filmini izlememle olmuştu. Bu filmi bilirsiniz. Jim Carry ile Kate Winslet'in oynadığı muhteşem ötesi film...Oyuncularıyla, senaryosuyla, müzikleriyle kısacası her şeyiyle dört dörtlüktü.Zaten en iyi özgün senaryo ödülünü kapması da kanıtı.Filmi anlatıp da spoiler yaratmak istemiyorum izlemek isteyenler olur diye :)
O yüzden filmi bir kenara bırakıp UNDENIED parçasına dönmek istiyorum.' Undenied' 91 yılında kurulan muhteşem grubun yani Portishead'in şarkısı. Trip hop style ile de bu şarkıyla tanıştım.Bu parça tam anlamıyla hem zehir hem de panzehir. Modunuz ne olursa olsun sizi melankolikleştirebilir, bunalıma sokabilir, yaranıza tuz basabilir ama ne var ki bir yandan da ehlileştirebilir, huzur verir, sakinleştirir, hiç bir şey düşünmenize izin vermez çünkü vokalistin o büyülü sesinde kaybolursunuz.
Hem ipe götürür hem ipten indirir. Tuhaf bi şarkı. Tonlamalar on numara. Hele

now that i've found you
and seen behind those eyes
how can i
carry on

kısmına gelince içiniz neden bilmem cız eder.
your softly spoken words
release my whole desire
undenied
totally
and so bare is my heart, i can't hide
and so where does my heart, belong

beneath your tender touch
my senses can't divide
ohh so strong
my desire
for so bare is my heart, i can't hide
and so where does my heart, belong

now that i've found you
and seen behind those eyes
how can i
carry on
for so bare is my heart, i can't hide
and so where does my heart, belong

belong

Parçanın girişinde
Your softly spoken words
Release my whole desire..
diyor ya solist İngilizce bilmeyen biri bile ne dediğini anlamadan kaptırır kendini ritme, o soft tonlamaya..Teslim olur insan.

Ne kadar dinlersem dinleyim bıkmadığım, bıkmayacağım bi parça 'Undenied'. Kafa dağıtmak için birebir. Tavsiye edilir.4 yorum:

  1. bu film arşivimde var ama seyretmek için sıra gelmedi merak ettim sanırım öne çekilip biran önce izlenecekler listeme girdi:))

    YanıtlaSil
  2. vakit bulduğum ilk an seyretcem çok merak ettim canım:) müziği dinledim hakikaten alıp götürüyo çok etkileyici buldum.

    YanıtlaSil
  3. Benden Bişeyler, evet tatlım müzik alıp götürüyo ruhunu.huzur veriyo.

    YanıtlaSil

Hadi sen de fikrini söyle!
Ama lütfen link bırakma.